2009 yılında üretime başlayan ÜMSAN DÖKÜM SAVURMA SAN.TİC.LTD.ŞTİ. bronz alaşımları üzerine faaliyet göstermektedir.istenilen ebatlarda döküm yapabilen firmamız,dökülen parçanın dış ve iç yüzeyleri tornalanmış biçimde ,koskep analiz raporlu olarak müşterilerimize sunulmaktadır. Döküm Yöntemlerinden bronz malzemelerin homojen yapısı , yapısal özellikleri üzerinde Kum ve Savurma Döküm yöntemlerine göre daha uygun imalatlı olmasıdır. Bu yöntem ile Dairesel,Küresel,Lama, Dolu , Altı köşe, Delikli Yuvarlak, Kare ve özel kesitlerde döküm yapılabilmektedir. Özellikle Yüksek oranlı Kurşunlu Kalay Bronzlarında, Kurşun çökelme sorunu nedeniyle tercih edilmesi gereken tek yöntemdir. Hammaddedan mamule kadarimalat prosedüründe süreç içinde her malzeme döküm öncesi verilen analize göre takip edilmektedir. Tecrübeli ustalarımız sayesinde ihtiyaçlarınıza hızlı cevap vermek kabiliyetimiz olduğuna inanmaktayız. Bu hizmetimizi özel durumlarınızda siparişinizi bir kaç gün içinde yerine getirebilmekteyiz.
   ÜMSAN DÖKÜM SAVURMA SANAYİ .bronz döküm ve bronz savurma döküm teknıklerı ıle kızıl bronzu,kalaybronzu,alüminyum bronz,bakır ve bakır alısımlı ürünlerin üretimini gerceklestirmektedır. ayrıca kum döküm yöntemiyle lama,kare,dikdörtgen ve özel üretim alternatfleri ile yolluksuz döküm yapabilmektedir. ÜMSAN DÖKÜM SAVURMA SANAYİİ.bronz döküm ve bronz savurma döküm teknıklerı ıle kızıl bronzu,kalaybronzu,alüminyum bronz,bakır ve bakır alısımlı ürünlerin üretimini gerceklestirmektedır. ayrıca kum döküm yöntemiyle lama,kare,dikdörtgen ve özel üretim alternatfleri ile yolluksuz döküm yapabilmektedir. Dökümü kolay, lehim yapılabilen, 200 dereceye kadar,suya ve Deniz suyuna dayanıklı su ve buhar armatürlerinde ,piston bilezikleri, pompa gövdelerinde, ark fırınlarında elektrod donanımlarının boru bağlantı parçalarında kullanılan somun, flanşlar,rekor ve dirsek imalinde; yataklarda, su tulumbası fanı, yangın techizatlarının pompalar,Yataklar,pompa pervaneleri,vana parçaları, buhar vanası bağlantı elemanları ve dişliler imalinde kullanılır. KALİTE POLİKAMIZ KALİTE, ÇEVRE, İŞ POLİTİKAMIZ Ümsan Döküm Sanayii olarak, değerlerimiz doğrultusunda oluşturduğumuz yönetim Sistemi ile ISO ve TS standartları gereklerini tüm çalışanlarımızın katılımı ile uygulamayı ve sürekli geliştirmeyi,müşterilerimizin güvenini kazanmayı amaçlıyoruz. Çalışanlarımızın aktif,yaratıcı ve sürekli katılımları ile yönetim sistemimizin iyileştirilmesini ve geliştirilmesini sağlamayı, Planlı faaliyetler ile çalışanlarımızın verimliliklerini artırmayı, yaratıcılıklarını teşvik etmeyi, Çevre duayrlılığını arttırmayı , meslek hastalıkları veya, sağlık bozulmalarının önlenmesi için iş sağlığı ve güvenliğinin geliştirilmesi yönünde tüm çalışanların yaptıkları görevlerin önem ve uygunluğunun farkında olmaları sağlamayı,İlgili tüm tarafların; kuruluş adına çalışan kişilerin, müşterilerimizin, ziyaretçilerimizin ve çevremizin faaliyetlerimiz nedeniyle maruz kalabilecekleri tehlike ve riskleri ortadan kaldırmayı ,
   Bu doğrultuda; topluma, çevreye, müşterilerimize, kaliteye ve çalışanlarınların iş güvenliğine duyarlılığımız ile tüm faaliyetlerimizde;Müşteri beğeni ve taleplerini karşılayan ürün ve hizmetler sunarak müşteri memnuniyetini sürekli kılmayı, Tedarikçilerlerle sağlam temelli bir işbirliği kurmayı,mevzuat ve yasalara uygun bir düzen içinde , üyesi olduğu kuruluş ve derneklerin şartları ve güncelleşen mevzuatlar doğrultusunda sürekli iyileştirmeler için düzenli denetim ve değerlendirme programları yapmayı,Teknolojik değişiklikleri takip etmeyi ,Müşteri odaklı olup beklentilerini karşılamada sürekliliği sağlamayı, Faaliyetlerimizde iş sağlığı ve güvenliğini sağlamaya, iş kazaları ve meslek hastalıklarını önlemeye yönelik sistemler geliştirmeyi ve uygulamayı, Acil durumlara müdahale edebilec ek şekilde yapılanmayı,Çevreye duyarlı biçimde atıkları azaltmayı,doğal kaynakları ve enerjiyi verimli kullanmayı, insana ve çevreye saygılı olmayı, Müşteri gereksinimlerini zamanında ve eksiksiz olarak karşılamayı,çerçevesinde hizmet kalitesini iyileştirmeyi, müşteri memnuniyetini arttırmaya yönelik önlemler almayı, Tüm çalışanımızın desteğine, üretkenliğine güvenerek ve farkındalığı artırarak; yönetim sistemlerine katılımlarını sağlamayı ve verilecek sürekli eğitimlerle bilinçlendirmeyi, hedeflerin başarılmasında katkı sağlamaları için gerekli olan bilince ulaşmaları yönünde her türlü bilgilendirme faaliyetleri kesintisiz devam ettirmeyi,

Bronz döküm

 Geç aşınan özellikle deniz suyuna ve zor ortamlarda kullanılan bronzdur. zor şartlar altında çalışan yatak burçlarında ve düz yataklarda, piston burcu olarak büyük yüklere dayanıklı, eksantrik mil yataklarında, şaft yataklarında, ağır yükte çalışan atölye tezgâhlarında kaplin parçalarında, sürtünen disklerinde kullanılmaktadır.
Kovan ve dolu veya model ile istek üzerine aşağıda belirtilen Bronz Döküm çeşitleri dökülmektedir. Deniz suyuna, Aside, Sülfürük asit, Korozyona, Seyreltik asit vb. ortamlarda geç tepki veren ürünlerdir.

Bronz döküm.Bronz Savurma Döküm .Savurma Kızıl Burç..Kızıl Bronz.Kalay Bronzu.Alüminyum Bronz.Bakır Alışımlı Ürün.

 

 

          

Cu Sn 14

ÜMSAN DÖKÜM

Placeholder

Cu Sn 12

ÜMSAN DÖKÜM

Placeholder

Cu Sn 12 Ni

ÜMSAN DÖKÜM

Placeholder

Cu Sn12 Pb

ÜMSAN DÖKÜM

Placeholder

 

 

Newsletter sign up