2 adet yarım tonluk eritme ocaklarımızda 60.000 kg/yıl kapasiteli olan dökümhanemizde,ustalarımız ve ustabaşlarımız yüksek kalitede savurma kızıl burç -al bronz ve sarı döküm alaşımları yapılmaktadır.Dökümhanemizde döküm yapılan ürünlerin kimyasal analiz kontrolleri KOSGEP uzman personelince özel analiz cihazı ile titizlikle kontrol altında üretim yapılmaktadır.. MODEL SEÇİMİ VE OLUŞTURULMASI Stoklarımızdaki yüzlerce standart kalıbın yanısıra müşterimizlerimizin verdiği ölçülerde ürünlerin üretimi; sipaiş alınır alınmaz ön kontrolller ,stok kontrolü- malzeme temini ardından başlanır. KALIPLAMA Tesisimizde üretim ergitme ocakları ile gerçekleştirilmektedir. Kalıplama sizin talebinize bağlı olarak yapılmaktadır ve gereken ısıl işlemler için elektrikli ısıl işlem fırınlarımız bulunmaktadır.İşlemeDökümhanemizde her türlü ölçülerde kalıplandırma malzeme teminin ardından ölçülere uygun boyutlarda işinin ehli ve tecrübeli ustalar tarafından yapılmaktadır. DÖKÜM Saf bakır ve sertifikalı diğer madenlerden dökümhanemizde imal edilen bu alaşım kimyasal ve mekanik özellikleri sayesinde pervanenin sağlam,dirençli ve uzun ömürlü olmasını sağlar. Dökümhanemiz daha temiz ve kusursuz dökümler için elektrikli ocak sistemi ile teçhizatlanmıştır .Bu sayede pervane üretim sürecimiz de kısalmıştır.Döküm kapasitemiz 2500 kg'dır. üMSAN DÖKÜM olarak EN -ISO gibi standartların şartlarını karşılamak üzere üretim hattında kurulan yönetim sisteminin uygun şekilde sürekli uygulanması, geliştirilmesi ve etkinliğinin sürekli olarak iyileştirilmesi için gerekli olan faaliyetlerini sürdürmekteyiz. Planlamadan başlamak üzere Üretimle ilgili tüm adımlar standar gereklerine uygun olarak yapılmakta, sürekli izlenmektedir. Girdi üründen nihai ürün satışına kadar olan tüm aşamalarda gerekli ürün kontrolleri yapılmaktadır. Tüm bu adımlar için gerekli dokümantasyon oluşturulmuş ve etkin olarak uygulanmaktadır. Müşterimizn istek ve beklentilerinin, iş sağlığı ve güvenliği kurallarına uygun iş yeri ortamında çevreye duyarlı olarak kusursuz şekilde karşılanması temel politikamızdır.

Savurma Döküm
  Erimiş metal, kendi etrafında döndürülen kalıp içine dökülerek biçimlendir. Merkezkaç ile hammaddenin kalıplara eşit olarak dağılmasını, parçanın dışının kalıbın iç şeklini almasını sağlar. Oluşan merkezkaç kuvveti sayesinde dökülen sıvı metal içinde bulunan kum ve cüruf tanecikleri, metal olmayan kalıntılar dönme yönüne doğru sürüklenir. Böylece parça yüzeyinin gözeneksiz temiz ve ince taneli olarak elde edilmesi mümkün olur.

Bronz döküm

 Geç aşınan özellikle deniz suyuna ve zor ortamlarda kullanılan bronzdur. zor şartlar altında çalışan yatak burçlarında ve düz yataklarda, piston burcu olarak büyük yüklere dayanıklı, eksantrik mil yataklarında, şaft yataklarında, ağır yükte çalışan atölye tezgâhlarında kaplin parçalarında, sürtünen disklerinde kullanılmaktadır.
Kovan ve dolu veya model ile istek üzerine aşağıda belirtilen Bronz Döküm çeşitleri dökülmektedir. Deniz suyuna, Aside, Sülfürük asit, Korozyona, Seyreltik asit vb. ortamlarda geç tepki veren ürünlerdir.

Bronz döküm.Bronz Savurma Döküm .Savurma Kızıl Burç..Kızıl Bronz.Kalay Bronzu.Alüminyum Bronz.Bakır Alışımlı Ürün.

 

 Cu Sn 14

ÜMSAN DÖKÜM

Placeholder

Cu Sn 12

ÜMSAN DÖKÜM

Placeholder

Cu Sn 12 Ni

ÜMSAN DÖKÜM

Placeholder

Cu Sn12 Pb

ÜMSAN DÖKÜM

Placeholder

 

 

Newsletter sign up